שיקום נזקי מים

 
בדירות שנגרמה בהן הצפה או שסבלו מפיצוץ כלשהו בצנרת העוברת בקירות או ברצפות מכירים את התחושה של חיים בבית טחוב ורטוב, שהלחות עושה בו שמות וגורמת לאנשים לחשוש מיציבות הבית. נוסף על כך, יש לקחת בחשבון את נזקי הבריאות שגורמת הלחות שמעודדת יצירת עובש וטחב מסוכנים לבריאות. ברוב המקרים הרטיבות מתגלה מאוחר מאוד לאחר שכבר גרמה לנזק ולכן חשוב מאוד לדאוג במהירות לייבוש ושיקום נזקי מים כדי לא לדרדר את המצב עוד יותר. יש כמה דרכים לעשות זאת וזה תלוי במיקום הרטיבות ובמבנה הבית. בכל מקרה, דעו כי רק במקרים נדירים יש להרים את הרצפה או לפרק קיר. היום הטכנולוגיות מאפשרות ייבוש והתמודדות עם נזקי לחות בצורה טובה מבלי להרים רצפות.
 

מה עושים לאחר שטיפלנו בנזילה?

 
אם איתרתם את הנזילה בעזרת אנשי מקצוע שמצאו אותה באמצעים שונים כמו שימוש במצלמה טרמית כדי לוודא את מקור הנביעה של המים, והם הצליחו לטפל נקודתית בפיצוץ הצנרת, יש להתחיל לאמוד את הנזק. הנזקים עלולים להיות קשים או קלים יחסית, תלוי במצב הצנרת והבית. זה בדרך כלל מסתכם התנפחות של חומרי הבנייה, ריח רע של טחב, עובד, זיהומים שמצטברים בשלוליות, סדקים והתפוררות ש חומרי הבנייה. יש להכין דו"ח מפורט על הנזקים כדי להתחיל לתקן אותם. היום למרבה השמחה יש טכניקות וחומרים שעוזרים להתמודד עם זה מבלי לפרק את כל הבית ולכן בקשו פירוט של הנזק והדרך להתמודד אתו בצורה יסודית.
 

ייבוש נקודתי ותת רצפתי

 
ייבוש תת רצפתי הוא פעולת ייבוש שנעשית במקומות מסוימים מבלי להרים את הרצפה. הייבוש נעשה לאחר מיפוי נקודות הלחות שיכולות להיות מתחת לאריחים, לא משנה מהו הסוג שלהם. לוקחים דגימות של חול דרך קידוח בנקודות החיבור ביניהם וכך קובעים במדויק מהי מידת הלחות והייבוש שנדרש לכך. כאמור, חשוב לקבל הכל בכתב משום שזה מוגש לחברת הביטוח וגם עשוי לשמש אתכם בבית המשפט אם המצב יגיע לכדי תביעה. את הייבוש עושים על ידי משאבות ומכשירים ייבוש, או מפזרי חום ומפוחים שונים שעובדים דרך החורים הנקדחים ובעזרת אוויר דחוס שיונק את הלחות ומייבש אותה מבלי לגרום לאי נוחות בהרמת הרצפה כולה.
 
שיקום נזקי מים