נזילה משותפת בבניין

 
נזילה יכולה להיות אחד המטרדים הכי גדולים שיש.
היא גורמת לנזק למבנה עצמו, היא יכולה לגרום לפגיעה עיצובית לא פשוטה בכלל ולמעשה היא גם יכולה להיות מפגע תברואתי כי הרטיבות יכולה ליצור עובש בהמשך ולמשוך לא מעט מזיקים.
כאשר מדובר בנזילה מהבית שלנו אז סביר להניח שהפתרון גם יהיה באחריותנו אלא אם זו דירה שכורה ואז זה תלוי, אך מה לגבי נזילה מבית משותף?

 

מה הבעייתיות בנזילה מבית משותף?

 
נזילה מבית משותף יכולה להיות מאוד בעייתית מכמה סיבות. אמנם מדובר בנזילה שיש לטפל בה באופן מיידי ממש כמו כל נזילה אחרת אך בכל זאת היא מציבה כמה אתגרים כאשר הראשון שבהם נשמע כמו הבדל קטן אם כי הוא גדול מאוד: קשה יותר לסגור את ברז המים הראשי.
כל מי שגר לבדו ומתחזק את משק הבית יודע שברגע שיש נזילה כלשהי או אפילו חשד לנזילה, יש לסגור את ברז המים הראשי ולאחר מכן לבדוק האם המונה ממשיך להסתובב.
מלבד הבדיקה הזו לאיתור הנזילה, יש לסגור את ברז המים הראשי גם כדי לא לבזבז עוד מים. סגירה של ברז המים תפגע בכל דייר ודייר בבניין.

 

נזילות חמורות יותר מצנרת משותפת

 
כאשר יש נזילה מצינור כלשהו בבית אנו יכולים לקוות כי לכל הפחות מדובר בנזילה קטנה ולכן גם סגירה של ברז המים הראשי יכולה להיות פתרון מעולה לפחות עד שיגיע האינסטלטור או מאתר הנזילות שיפתור את הבעיה.
עם זאת, כאשר מדובר על נזילה משותפת בבניין, גם אם לא מדובר על צינור יחסית גדול, כנראה שזרימת המים בכל מקרה תהיה בו מאסיבית. זרימת מים כזו יכולה לגרום לנזק הרבה יותר גדול ולמעשה הצורך בתיקון הנזילה יהיה הרבה יותר דחוף ומיידי. עם זאת, הטיפול יכול להיות יותר מסובך כי מדובר על הליך בירוקרטי שלא מוכר לרוב הדיירים.

 

הבעיה הבירוקרטית: של מי האחריות לנזילה?

 
  • כאשר יש נזילה משותפת בבניין, ממש כמו כל נזק אחר לרכוש המשותף, נשאלת השאלה מי האחראי כי הוא זה שיצטרך לשאת בעלויות. כאשר מדובר בנזילה משותפת בבניין יש צורך לבדוק מה אומר תקנון הבית.
    יכול להיות שבאזור שבו קרתה הנזילה יש כמה דיירים שנמצאים אחראיים לטפל בה כמו כל בעיה אחרת שתצוץ בחלק זה, אפילו אם מדובר על נזקי הזמן.
  • אם מדובר בבעיה שקרתה בגלל דייר אחד ספציפי, אז הוא זה שיצטרך לשאת בעלויות. כמובן שלא תמיד יהיה קל להבין האם מדובר בבעיה שנבעה משימוש של דייר מסוים, כמו למשל קדיחה בקיר או שיפוצים בבית שבטעות פגוע בצינור מסוים, או שמא מדובר בנזק הזמן. לכן, גם כאשר יגיע מאתר נזילות או אינסטלטור ויפתור את הבעיה ניתן להבין ממנו מה מקור הבעיה.
  • אם מראש יהיה ברור כי מדובר בבעיה שקרתה בגלל נזקי הזמן, או שזה יתגלה לאחר מכן, הרי שמי שצריך לשאת בעלויות הם ועד הבית ולמעשה כל דיירי הבניין. העלות תתחלק בין כל הדיירים כך שגם תיקון של אלפי שקלים לא יהיה כל כך יקר.
 
נזילות בחצר, נזילות מהגג וגם נזילה בבית משותף, בכל סוגי הנזילות אנו בחברת דני ומוטי כאן לשירותכם כדי לספק לכם פתרון מהיר ומיידי.
אנו זמינים בכל שעה כדי לשמוע מכם ועומד לרשותנו ציוד מתקדם לאיתור נזילות, כך שזו רק שאלה של זמן עד שהבעיה כבר תהיה מאחוריכם.

 
 
רוצים להתמודד עם הנזילה הכי טוב שיש? אנו מחכים לשמוע מכם עוד היום!