מערכות אינסטלציה מורכבות

 
מערכות אינסטלציה מתקדמות עם השנים למרות שהתפקידים הבסיסיים שלהם נשארים אותם תפקידים – הולכת מים אל הבית, ניקוז מי הקולחין וניקוז הביוב. ללא מערכת אינסטלציה זו לא נוכל לדמיין אפילו איך זה נראה לחיות בבית ללא מים זורמים, אלא אם כן ניזכר בטיולים שאנחנו עורכים בטבע ומאלתרים את תפקיד האינסטלציה באמצעים אחרים. בעבר היו אפיונים שונים לאינסטלציה כמו חומרים מיושנים שנחשבו אז לעמידים כדי לעמוד בעומס של התפקידים, כמו ברזל בעיקר. עם השנים גם היה ברור שאי אפשר להתחמק משבירה של רצפות וקירות במקרה של נזילות ודליפות גם כדי לאתר אותן וגם כדי לתקן ולייבש את הנזקים.
 

מה מורכב היום יותר באינסטלציה?

 
היום הכל קורה אחרת, גם בבנייה ובהקמה של מערכות אינסטלציה מורכבות הרבה יותר וגם בפתרונות שאנחנו מוצאים בשל התקלות והתיקונים שנדרשים. מערכות הצנרת שאנחנו משתמשים בהן היום מורכבות מצנרת שאמורה להגיע גם לגבהים הרבה יותר גבוהים, זה דבר ראשון. הן גם מגיעות למרחקים גדולים יותר וגם מתפתלות ומורכבות יותר בתוך הבתים בגלל אופי הבנייה ואיכות החיים שהשתפרה מאוד. אנחנו מוצאים בריכות בכל מקום, הרבה יותר מקלחות ואמבטיות, ג'קוזי ועוד מטבחים בכל מקום כלומר, גדל מספר החדרים הרטובים שיש בבתים ובמבני ציבור כתוצאה מכך גדל גם מספר נקודות התורפה שיכולות להיות במערכת הצינורות בכל מבנה מכיוון שהתפקידים גם יותר מגוונים והבנייה עצמה משוכללת ומתוחכמת יותר וזה מחייב למצוא פתרונות לתיקון, שיקום ותחזוקה של הצנרת בצורה מתקדמת יותר.
 

פתרונות מתקדמים ללא שבירת קירות

 
בגלל השיפור הניכר וההשקעה בבנייה איכותית היום מחפשים גם פתרונות מתקדמים למערכות צנרת ללא ביקוע ברוטלי של הקירות והאריחים. לשם כך פותחה טכנולוגיה של מצלמות טרמיות, למשל, לאתר נזילות מעבר לקיר ע"י קריאת הטמפרטורה בחיישנים, החדרת מכשירים לצנרת כדי לתקן אותה מבלי לפתוח רצפה אלא על ידי רובוטים שונים, שרוולי חומרים מתקדמים לאיטום וטלאים שוהים. היום בהחלט לא צריך יותר להתנהל כמו פעם עם מערכות אינסטלציה מורכבות כי יש פתרונות מורכבים לא פחות.
 
מערכות אינסטלציה מורכבות