ייבוש תת רצפתי כשירות משלים לאחר תיקון הצפה

 
יכול להיות שההצפה שנגרמה בגלל פיצוץ בצנרת גרמה לנזק לא כל כך משמעותי או לכל הפחות למה שנראה בעין. אך בפועל, הנזק שהיא גרמה הרבה יותר גדול כי המים נכלאו מתחת לרצפת הבית.
כיצד המים הגיעו לשם? האם המרצפות לא אטומות למים? והשאלה החשובה ביותר, האם אפשר לנקז אותם משם ואם כן כיצד? במאמר זה נענה לכל השאלות הללו באופן מלא.
 

למה צריך לבצע ייבוש תת רצפתי?

 
ייבוש תת רצפתי היא פעולה הכרחית כיוון שהמים שנמצאים מתחת לריצוף יכולים לגרום לבעיות רבות.
הבעיה הראשונה שהמים יכולים לגרום היא פגיעה במבנה עצמו שכן רטיבות באופן כללי נספגת בבטון ויכולה להחליש אותו בטווח הארוך בצורה ניכרת.
כמו כן, הרטיבות יכולה לפגוע במרצפות ובגלל המים שנמצאים במקומות לא שווים מתחת למרצפות, יכול להיות שמרצפה אחת תהיה שונה במפלס שלה מהשנייה וכך למעשה יהיה לכם בבית, במקום הכי בטוח, מפגע בטיחות שיכול לגרום לנפילות.
בנוסף לכל אלו הרי שרטיבות יכולה לגרום להופעת עובש וזה מוריד מאיכות החיים באופן משמעותי.

 
 
 
דני ומוטי ייבוש תת רצפתי
 
 
 

מים כלואים מתחת לרצפה - איך זה נוצר?

 
 
איך המים מגיעים מתחת למרצפות? האם המרצפות לא אטומות למים?
המרצפות שלכם לא אטומות למים ולמעשה אין כל סיבה שהן יהיו, כי לרוב אפילו ספונג'ה לרצפה עם כמות מים מאסיבית במיוחד לא אמורה לחלחל דרכם.
שלא כמו המרצפות במרפסת שלכם שחשופות לגשם, המרצפות בבית לא נמרחות על ידי חומר איטום כלשהו ולכן בהצפות מסוימות, כמו למשל מפיצוץ בצנרת, יחד עם שבר במרצפות שאינן מתוחזקות, יכול להיות שהמים יחדרו.
כמו כן, יכול להיות שהמים יחדרו בשטח שבין רצפת הבטון של הבית לבין המרצפות וזאת על ידי פיצוץ או נזילה מהצנרת בחלק זה של הקיר.
 
 
 

מה הנזק שיכול להיגרם?

 
הנזק שיכול להיגרם במצבים כאלו יכול להיות נזק לאיכות החיים, מפגע בטיחות וכמובן נזק למבנה עצמו.
מבחינת הנזק למבנה עצמו, הוא יימדד בעיקר לטווח הארוך אך ככל שהזמן יעבור הוא יהיה קשה יותר לתיקון ויגבה מכם עלויות גבוהות יותר.
לכם חשוב מאוד לטפל בבעיה כמה שיותר מהר. מבחינת הנזק לאיכות החיים כמו למשל ריח רע של ועובש כתוצאה מהלחות, ניקיון של הלחות הוא פתרון של הסימן ולא פתרון הבעיה עצמה.
אז איך אפשר לפתור את הבעיה עצמה? רק על ידי ייבוש תת רצפתי.
 

איך מבצעים ייבוש תת רצפתי וכיצד הוא עוזר?

 
ייבוש תת רצפתי יכול להיות הפתרון הבעיה כיוון שהוא ישאב את המים ויחזיר את שטח התת רצפתי להיות יבש כמו בעבר. תחילה יש לבצע בדיקת רטיבות ולא רק כדי לזהות האם יש רטיבות אלא גם מה החומרה שלה והיכן בדיוק היא נמצאת.
את הבדיקה הזו יבצעו באמצעות בדיקות סומסום או חול וכמובן על ידי מצלמה תרמית לזיהוי הלחות. לאחר מכן אפשר להשתמש בכמה שיטות, כמו למשל סופחי לחות שיהיו יעילים גם לקירות ובנוגע למרצפות, קדיחה בנקודות אסטרטגיות ושאיבה של המים עם מדחס אוויר חזק במיוחד. השאיבה תשאב את כל המים עד הטיפה האחרונה בתהליך שאורך זמן.


 
 

אם אתם צריכים לייבש את המים שנכלאו מתחת למרצפות בבית או את הקירות, אחרי הצפה או אחרי נזילה כלשהי, אתם כבר במקום הנכון.
אנו בחברת דני ומוטי כאן כדי לספק לכם את השירות הכי טוב שיש עם הציוד הכי מתקדם והמחירים הכי משתלמים שיש.

פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם כבר היום!