ייבוש תת רצפתי

 
כל כך הרבה שעות עבודה בוזבזו בעבר כדי לשקם נזקי רטיבות וצנרת מפוצצת מתחת לרצפות, שהאינסטלציה ובעיותיה הפכו לאי נוחות מתמשכת אצל כולם. היום למרבה השמחה יש לנו לא מעט טכנולוגיות נהדרות שמחליפות את שיטות הבנייה והתיקונים של פעם, כך שאנחנו נהנים מכך שאפשר לייבש כל נזק ולשקם כל מקום בתוך המבנה. בדיוק כפי שכבר לא צריך לשבור רצפה כדי לאתר נקודת נזילות גם לא צריך להרים אותה כדי לתקן אותה, וממילא גם לא צריך לפתוח שום דבר כדי לייבש את הרטיבות והמים שנזלו ולהחליף שם את כל החול וחומרי הבנייה.
 
 

מה עושים היום כדי לתקן נזקי רטיבות?

 
היום אנחנו מכירים את שיטת הייבוש התת רצפתי. ייבוש תת רצפתי, כשמו כן הוא, הוא שיטה לייבוש כל שלוליות המים שנקוות מתחת לרצפה בגלל פיצוץ צינור, או לייבוש הלחות שהחלה להיווצר שם אם תפסנו את זה בזמן, וכל זה תוך החדרת המכשירים בצורה מדויקת למיקום הבעייתי ומבלי לשבור רצפות. כך אנחנו נהנים מעבודה מעולה של מכשור מתקדם, מייבשים לחלוטין כל מה שנדרש לייבש וחוזרים לשגרה במינימום זמן המתבקש, ומבלי שישבש יותר מדי את שגרת חיינו. התוצאה היא תיקון הנזק שהחל להיווצר למבנה והחל לערער את היסודות, כך שכל מה שצריך לעשות זה רק להחליף אריחים שניזוקו קשות מהרטיבות, וגם זה בדרך כלל רק במקרים קיצוניים שבהם אי אפשר לשקם אותם.
 
 
 
ייבושד תת רצפתי
 
 
 
 
 

כיצד עובד ייבוש תת רצפתי?

 
הרטיבות הכלואה מתחת לרצפה נספגת באריחים ובחול ולכן יש לחדור בכל זאת למרות התיקון. מה שעושים הוא קדיחה של חורים זעירים בתוך החיבורים שבין האריחים, ואת זה קובעים לפי בדיקות לחות שעושים מדגימות שונות שלוקחים מהחול שמתחת לאריחים. כך מוודאים בדיוק היכן להחדיר את המפוחים והמדחסים שמייבשים את המקומות האלה בעזרת אוויר ויניקת הלחות. מיפוי הלחות נותן מושג לאנשי המקצוע אילו משאבים להשקיע ואיפה וכמה זמן, והעבודה עצמה לוקחת כמה שלבים עד לייבוש הרטיבות לגמרי. הצינורות שמוחדרים לחורים האלה דואגים כבר לייבוש הלחות בצורה מושלמת.
 
 
 
ייבוש תת רצפתי דני ומוטי