איתור נזילות מים

 
מבנה נועד להגן ולמנוע מאנשים חשיפה לנזקים כמו שמש קופחת, הצפות וקריסת תשתיות. נזילות מים הן דוגמה לבעיה נפוצה שיש לאתר אותה ולטפל בה בהקדם.
 
כאשר מים מציפים אותנו מבית ומחוץ הם הופכים לבעיה. נזילות, חלחול לא רצוי והצפות יכולים לקרות בכל מקום בבית, בחצר, בחניון, במרתף, על הגג, בחדר המדרגות ובכל מקום שבו עוברים צינורות ותשתיות אינסטלציה. מים מגיעים גם מבחוץ במקרה שהאיטום אינו מונע מהם לחלחל ולפגוע בתשתיות ובמבנה עצמו.
בעבר, כל נזילה כזאת הייתה מקור לדאגה ולעבודות נרחבות לטיפול בהן. היום, איתור נזילות מים ומקורן הוא שירות חשוב שמספקים אינסטלטורים בעזרת ציוד מתוחכם שחוסך נזקים נוספים למבנה ונעשה בזמן קצר יחסית. כשאתם מזמינים אינסטלטור ודאו אם כך שהוא משתמש בציוד זה משום שזה קריטי גם לאיכות השירות שתקבלו ולפתרון הבעיה.
 

מהיכן מגיעות נזילות וכיצד מטפלים בהן?

 
נזילות מים מגיעות משני מקורות עיקריים ולכל מקור נזילה יש שיטת טיפול משלה.
  • חדירת מים בגלל משקעים – גשמים, ברד שמצטבר, שלג, כל אלה נוזלים שמצליחים לחלחל פנימה או להציף את הבית דרך הקירות והחניון אם אינם אטומים, דרך החצר כאשר יש הצפה ואין מעצור, דרך הגג אם האיטום שלו לקוי או ישן, או בגלל מרזבים ותעלות ניקוז על הגג שנסתמו ולא נוקו בזמן. הפתרונות הם הכנה לחורף בניקוי מרזבים ופתחי ניקוז, חידוש האיטום בכל הבניין וסתימת סדקים.
  • צנרת דולפת ופגומה – צנרת יכולה להחליד ולהירקב, להיפגע פיזית בגלל פיצוץ או מכה, לדלוף בגלל הנחה לא נכונה ואיטום לקוי או חסר בכלל. במקרים כאלה, הנזילות מגיעות מכל מקום שבו הצנרת נמצאת. זה יכול להיות אצלכם או אצל השכנים, בשטח הציבורי המשותף או מבחוץ, וממקור גלוי או נסתר. איתור נזילות מים במקרה כזה חייב להיות מדויק כדי לא לגרום נזק נוסף לקירות ולמרצפות.
 

מה קורה בזמן נזילה וכיצד מאתרים אותה?

 
תוצאת הנזילה היא חדירת מים בכמות כזאת שמחלחלת דרך הקירות והרצפות, מצטברת בהם וגורמת לטחב ועובש מסוכנים לבריאות ולא אסתטיים. רטיבות מתמשכת גורמת לריקבון ולהתפוררות הטיח וחומרי הבניין וכתוצאה מכך גם לנזק יקר מאוד, וכאשר הנזילה היא ממקור קרוב לפני השטח גם להצפה ולנביעה חסרת שליטה.
את המקור מגלים בעזרת ציוד טרמי מתקדם בלבד. מצלמת האינפרה אדום שמשתמשים בה היום מסוגלת לגלות את הנקודות הבעייתיות שמהן נובעת הנזילה על ידי צילום מבפנים או בהחדרת סיב דרך הצינור. כך מתקבל במדויק מיקום הנזילה ואפשר לבחור באיזו דרך לתקן אותה.

 
 

מהן האפשרויות לתיקון?

 
לאחר איתור נזילות מים בעזרת ציוד טרמי, אפשר להחליט אם לתקן באמצעות החלפת כל הצנרת או תיקון מקומי בלבד. חשוב לדעת כי אינסטלטור מיומן יודע לבצע את התיקון המקומי ללא שבירת קירות ורצפות אלא בעזרת החדרת מכשירים שיתקנו אותה באמצעות רובוטים, טלאים וחומרים מתקדמים שמתלבשים מבפנים על הסדקים והפיצוצים. כך שמי שמחזיק בידע ובציוד כזה מבטיח לכם מקסימום תיקון במינימום אי נוחות ונזקים נלווים.

 
איתור נזילות בבית ובחצר
 
אנו מסייעים למגוון רחב של לקוחות בכל מה שהם צריכים.
דני ומוטי כאן לשירותכם באיתור נזילות וניהול משקי מים.