איתור נזילות במצלמה טרמית

 
עבודות האינסטלציה של פעם היו כרוכות בהרבה עבודת שבירה ובנייה מחדש של קירות ורצפות, ולכן ברור למה כל החוויה נותרה כטראומה כמעט בזיכרונם של רבים. היום, לעומת זאת אנחנו נעזרים בטכנולוגיה טובה ומתקדמת בהרבה שנוצרה במיוחד כדי לחסוך את כל הקשיים להגיע למקור הנזילות ופיצוצי הצנרת שאנחנו חווים במקומות מסוימים במבנה. זו הסיבה שהיום גם אפשר לתקן במהירות רבה יותר את הבעיה ומבלי לשתק את הבית לזמן רב ובמחיר נוח הרבה יותר. היום כבר לא צריך להיכנס פנימה כדי לגלות היכן בדיוק נקודת הנביעה של הרטיבות משום שיש לנו מצלמה תרמית שעושה זאת מבחוץ ובהצלחה רבה.
 

מהי מצלמה תרמית וכיצד היא עובדת?

 
המצלמה המשוכללת הזאת מרגישה למעשה בהבדלי הטמפרטורה של המקום שאותו מצלמים. לכל חפץ יש טמפרטורה משלו, והמקום שבו יש הכי הרבה רטיבות יהיה הכי קר. המצלמה התרמית מזהה את החום והקרינה שנובעת ממנו, קרינה אלקטרומגנטית שנקלטת רק בעזרת מכשור רגיש מאוד. המכשור מאבחן ומפלג לפי צבעים את הקרינה כך שהמקום החם ביותר מקבל צבע מסוים והמקום הקר ביותר צבע שונה לגמרי. מפת הצבעים בתצלום מראה לאנשי המקצוע בדיוק היכן נובעת הלחות והרטיבות בקיר או ברצפה. כעת לא נותר אלא להיכנס בדרך משוכללת אחרת ולתקן את הבעיה כפי שאובחנה. לעתים זה מצריך שבירה של רצפה ולעתים לא, הכל בכפוף לבעיה שאותרה ולמיקום הנזילה והרטיבות, כמובן.
 

מה עוד אפשר לעשות עם מצלמה תרמית?

 
אם הנכם עומדים לפני קניית בית או מכירתו, תוכלו להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע כאלה שברשותם מצלמה תרמית כדי לאבחן ולגלות נקודות רטיבות בעייתיות גם במבנה שלכם. מומלץ מאוד לבדוק אפילו לפני התחלת התהליך כדי לוודא שהבית שלכם נמצא במצב מצוין ולא צריך תיקונים שונים שידרשו אותם הקונים שלכם. תוכלו להציג זאת גם לפני מי שימכור לכם את הבית כחלק מדו"ח שתבקשו לצורך בדק בית כדי לאמוד את ההוצאות שצפויות לכם נוסף על מחיר הקנייה. כך תדעו בוודאות שמצב הצנרת והתשתית של הקירות והטפחות אכן במצב מצוין.
 
 
מצלמה טרמית
 
 
 
צילום  במצלמה טרמית
 
 
 
איתור נזילות במצלמה טרמית