5 דרכים לאיתור נזילה בבית

 
נזילה יכולה להיות קטנה מאוד אך פוגענית ביותר. היא יכולה לגרום להפסד כספי ניכר, ולא רק בגלל בזבוז המים שהיא גורמת אלא בגלל הפגיעה שלה ברהיטים, במוצרי חשמל ובשלד הבטון של הבית. זה הזמן להבין איך אפשר לאתר נזילה בבית, והנה 5 דרכים נפוצות להשלמת המשימה.
 

האם הצבע נהיה דהוי או שיש קילוף בקיר?

 
אחת הדרכים להבין שיש נזילה בבית היא לשים לב שיש שוני בין חלק מסוים של הקיר לחלק אחר.
כאשר יש נזילה האזור נהיה ספוג במים, הוא נהיה לח יותר וזה מה שמוביל לשינוי הצבע.
שינוי הבצע נבע מכך שקרני האור נבלעות יותר באזור שספוג במים, זאת בגלל שמולקולות המים סופגות אותם ולא מאפשרות להם לצאת, מה שמחזיר פחות אור אל העין שלנו בחלקים אלו והחלק הזה נראה כהה יותר.
כמו כן, יכול להיות שהרטיבות גרמה לקילוף של שכבת הצבע מהקיר וזה סימן קלאסי לנזילה.
 

סימני עובש וריחות עזים וחריפים

 
מעבר לסימני הקילוף והצבע הדהוי, יכול להיות שיהיה ריח חזק מאוד.
קשה מאוד להסביר מהו הריח הזה אך זהו ריח של בטון רטוב, ספוג במים שמוציא ריח חריף וחזק שקשה להתעלם ממנו. הריח לא יחלוף וגם אחרי שהתרגלתם אליו וחשבתם שזה מאחוריכם, ברגע שתחזרו אל החדר, בין אם מדובר בחדר השינה, בחדר האמבטיה או בסלון, תרגישו בו שוב. כמו כן ייתכנו סימני עובש כאשר סימן זה מעיד על רטיבות שנמצאת באותו המקום זמן רב שכן הספיקו להתפתח בו חיידקים. זהו מפגע תברואתי שמעיד על קיומה של נזילה.
 
 

שימוש במצלמה טרמית מתקדמת

 
עד כה דיברנו על סימנים שיכולים למצוא את קיומה של הנזילה ולעתים רחוקות גם למצוא את המיקום המדויק שלה וזאת מהיכרות שלכם עם הצנרת, אך יש שיטות מדויקות יותר כאשר אחת מהן היא שימוש במצלמה טרמית. שימוש במצלמה טרמית הפך להיות סטנדרט די בסיסי בכל איתור נזילות כאשר נזילה בבית תימצא במהירות בלי צורך לקדוח בקיר אפילו לא מילימטר אחד. המצלמה הטרמית קולטת את הקרינה התת אדומה שגופים מוציאים וכך היא יכולה לזהות את המים בצנרת ולהבין היכן יוצאים מים, מה חומרת הנזילה וכמובן הכול בדיוק רב.
 

סיב אופטי או מצלמות צינור

 
סיבים אופטיים נמצאים בשימושים רבים בין היתר גם באיתור נזילות כמו גם ברפואה. סיב אופטי הוא למעשה צינור גמיש במיוחד ודק לאין שיעור שיכול להיכנס אפילו לפתחי הניקוז הכי קטנים שיש וכך לאתר נזילות במקומות דקים מאוד. מצלמת צינור תהיה מצלמה מעט יותר גדולה אך פשוטה מאוד לשימוש והיא יכולה לשדר תמונה באיכות טובה מתוך הצנרת.
 

החדרת גז או מערכת אקוסטית

 
כדי לאתר נזילה ניתן להחדיר גז ידידותי אל המערכת ולראות מאין הוא יוצא. שיטה זו הפכה להיות פופולרית לא רק בנזילה בבית אלא גם בנזילות אפשריות ממערכת ביוב גדולה שקשה לבדוק כל חלק וחלק בה באופן פרטני. שימוש במערכת אקוסטית גם נפוץ מאוד כיוון שהגילוי שלה מדויק מאוד והיא מתבססת על גלי קול שיזההו האם יש חלק לא שלם במערכת.
 
כדי למצוא נזילה במהירות וביעילות, אתם צריכים צוות מקצועי ומיומן.
אנו ב -D&M כבר שנים רבות עוסקים באיתור נזילות יחד עם פתרונות יעיל ומשתלמים בהתאם למצב.
אם אתם צריכים לאתר נזילה אחרי שהבחנתם בכמה סימנים,
זה הזמן שלכם להתקשר אלינו ולקבל את השירות הכי טוב שיש.

 
איתור נזילה בעזרת גז
 
פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!